Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Pot exista riscuri atunci cand copilul face o firma cu ...
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Pot exista riscuri atunci cand copilul face o firma cu sediul ...

Pot exista riscuri atunci cand copilul face o firma cu sediul social in apartamentul parintilor?

Buna ziua, speta mea este urmatoarea: sunt divortata, locuiesc intr-un apartament la bloc care nu a fost partajat (motivele nu fac acum obiectul discutiei) si am un copil major care locuieste cu chirie in alt imobil. Solicitarea lui este sa ii acord dreptul de a deschide pe adresa unde locuiesc o firma/sediul social al unei firme.
Exista riscuri de ii acord acest drept?
In conditiile in care firma lui da faliment ce riscuri imobiliare ar exista?
Nu exista niciun risc pt proprietatea dvs. Acolo insa, ii va veni toată corespondenta.
Cred ca trebuie si acordul fostului sot.
gi-jane2, moderator
Atât timp cât acea societate nu are proprietăți in acea locație, nu exista risc.