Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua! Sunt martora la un proces (reabilitare ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua! Sunt martora la un proces (reabilitare cladire istorica ...

Buna ziua!

Sunt martora la un proces (reabilitare cladire istorica in care constructorul nu si-a terminat lucrarile si a plecat; cladire cu mai multe apartamente) si nu doresc sa ma prezint.
Unul din vecini a platit o avocata, dar pt el. Nu suntem asociatie de proprietari, fiecare individual.

Ce mi se poate intampla daca nu mai vreau sa ma prezint?

Multumesc anticiat!
Dacă ați fost deja citata o să vă amendeze si la un moment dat o sa va citeze cu mandat de aducere...
Daca nu sunteti parte semnatara a contractului de executie modernizare si eficientizare energetica constructie istorica.aveti dreptul sa informati instanta de judecata motive temeinice pentru care nu intelegeti sa compareti ,sa fiti implicata in solutionarea spetei