Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua! Doresc sa iau în ingrijire la domiciliul ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua! Doresc sa iau în ingrijire la domiciliul meu copii ...

Buna ziua!
Doresc sa iau în ingrijire la domiciliul meu copii . Dețin diploma de baby-sitter, am conversie profesionala " Stiinte ale Educației ", lucrez în prezent ca institutor la o cresa particulara. Imi puteți spune care sunt pașii de urmat și dacă legal se poate?
[ link extern ] /

daca doriti sa deveniti asistent maternal, aveti informatii in link.
gi-jane2, moderator
Nu m-am exprimat poate corect. Doresc sa deschid o mini-cresa la domiciliu.
Aveți nevoie de o firmă, de autorizații de la diferite autorități, în funcție de tipul de servicii pe care le oferiți (de xemplu: dacă asigurați masa pentru copii, etc).