avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 611 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua.Vreau sa stiu cand pot iesi la pensie am 54 ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua.Vreau sa stiu cand pot iesi la pensie am 54 ani si ...

Buna ziua.Vreau sa stiu cand pot iesi la pensie am 54 ani si vechime in munca 34 ani am lucrat in grupa 1 de munca pana la armata 1 an si 11 luni dupa care inca 5 luni apoi am plecat la alta societate si am lucrat 4 si 4 luni urmat de somaj 6 luni dupa care am lucrat la aceeasi societate inca 8 ani si 4 luni dupa care 13 ani si 9 luni in conditii deosebite.Multumesc frumos.
Cel mai recent răspuns: geoman , utilizator 13:34, 14 Mai 2021
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Precizati :
- data nasterii
- stagiul total de cotizare
- stagiu de cotizare in grupele de munca/conditii deosebite
- durata stagiu militar
16.04.1967 armata 1 an si 4 luni sunt angajat din1985 21 februarie deci 36 ani din care 1 an si r luni armata si 6 luni somaj in grupa 1 am 14 si o luna dar cum ati vazut sunt in mai multe etape (se aduna toate chiar daca anii nu sunt completi) si 13 ani si 9 luni in conditii deosebite.




~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Grupa i si ii de munca tiberiu1001 tiberiu1001 Buna ziua!, Am lucrat in grupa a-II-a si grupa I de munca 10 si respectiv 20 de ani in prima perioada am fost recrutat militar 1,5 ani. 1.Aceasta perioada de ... (vezi toată discuția)
Pensionare anticipata Derulator Derulator Am 54 ani, o vechime in munca de 30 ani (fara armata si facultate), si lucrand in siderurgie, castig inca aprox. 5 ani la vechimea in munca. Ma pot pensiona ... (vezi toată discuția)