Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Buna ziua.Vreau sa stiu cand pot iesi la pensie am 54 ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Buna ziua.Vreau sa stiu cand pot iesi la pensie am 54 ani si ...

Buna ziua.Vreau sa stiu cand pot iesi la pensie am 54 ani si vechime in munca 34 ani am lucrat in grupa 1 de munca pana la armata 1 an si 11 luni dupa care inca 5 luni apoi am plecat la alta societate si am lucrat 4 si 4 luni urmat de somaj 6 luni dupa care am lucrat la aceeasi societate inca 8 ani si 4 luni dupa care 13 ani si 9 luni in conditii deosebite.Multumesc frumos.
Precizati :
- data nasterii
- stagiul total de cotizare
- stagiu de cotizare in grupele de munca/conditii deosebite
- durata stagiu militar
16.04.1967 armata 1 an si 4 luni sunt angajat din1985 21 februarie deci 36 ani din care 1 an si r luni armata si 6 luni somaj in grupa 1 am 14 si o luna dar cum ati vazut sunt in mai multe etape (se aduna toate chiar daca anii nu sunt completi) si 13 ani si 9 luni in conditii deosebite.