Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... In legatura cu veniturile obtinute in timpul ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

In legatura cu veniturile obtinute in timpul Concediului pentru ...

In legatura cu veniturile obtinute in timpul Concediului pentru Cresterea Copilului , inteleg ca se accepta a avea si venituri impozabile din alte surse, As vrea sa inteleg exact la ce se refera “de 5 ori venitul minim (6250ron)”, la suma de 6250 obtinuta lunar? Sau intr un an intreg?
As vrea sa inchiriez un apartament cu suma de 2000 ron/lunar, mi ar afecta in vreun fel indemnizatia pentru cresterea copilului?
6250 lei net/an calendaristic este suma pe care o puteți realiza.

Pentru veniturile realizate din chirii pe durata cat sunteti in CCC, intrebati la AJPIS.
Multumesc!
Ati intrebat la Ajpis?care a fost raspunsul?Multumesc

elazarescu a scris:

Multumesc!