Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Destituirea din functia publica
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Destituirea din functia publica

Cum se poate solicita desfacerea contractului de munca al unui functionar public?
Este vorba de o femeie care in timpul orelor de servici se culca cu sotul meu si care la sfarsitul lunii isi ia salarul!! Exista vreo posibilitate de a solicita sa fie data afara?
Va multumesc
V. S.
Nu, cu sms-urile nu se poate demonstra nimic, si oricum, sanctiunea ar fi probabil diminuarea drepturilor salariale pentru o perioada de la 1-3 luni. Daca io scriu cuiva un sms, ca m-am decis sa pun o bomba sub masina lui Obama, in timpul orelor de program...cine credeti ca va lua de buna? :)
Va inteleg necazul, dar, revin la parerea mea : discutati cu sotul dvs. si rezolvati problema intre voi. :)
Arhiva de mess poate fi o dovada in justitie?
Multumesc
numai sa nu fie proba impotriva dv de savarsire a infratiunii de violare a secretului corespondentei (vezi cazul cioaca-elodia :)