avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Obligatie - numire inlocuitor mananger spital judetean
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Obligatie - numire inlocuitor mananger spital judetean

Buna ziua!

In situatia in care un manager de spital judeten doreste sa mearga in concediu de odihna, pe cine are posibilitatea legala sa lase inlocuitor (dintre membrii comitetului director, membrii consiliului de administratie etc.)
Poate numi inlocuitor pe oricine doreste?

Multumesc in avans!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:48, 28 Mai 2021
Poate numi o persoana care îndeplinește condițiile specifice pentru ocuparea funcției de conducere.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Eliberare comitet director zzenovia zzenovia Imi cer scuze pentru relatarea prea lunga,dar ne aflam intr-o situatie dificila . Actiunea se petrece intr-un spital public. Conform art.183 din Legea ... (vezi toată discuția)
Contract administrare RSB RSB Va rog frumos sa-mi spuneti daca pe perioada in care este numit un director medical interimar in spital, se incheie contract de administrare cu managerul ... (vezi toată discuția)
Organe de conducere srl-uri medicale vali pintea vali pintea Buna ziua, Ma intereseaza care sunt organele de conducere intr-un SRL medical .Stiu ca AGA e organul de conducere intr-un SRL iar conducerea executiva e ... (vezi toată discuția)