Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Obligatie - numire inlocuitor mananger spital judetean
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Obligatie - numire inlocuitor mananger spital judetean

Buna ziua!

In situatia in care un manager de spital judeten doreste sa mearga in concediu de odihna, pe cine are posibilitatea legala sa lase inlocuitor (dintre membrii comitetului director, membrii consiliului de administratie etc.)
Poate numi inlocuitor pe oricine doreste?

Multumesc in avans!
Poate numi o persoana care îndeplinește condițiile specifice pentru ocuparea funcției de conducere.