Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Buna ziua! Am o hotărâre civilă, in urma unui ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Buna ziua! Am o hotărâre civilă, in urma unui accident rutier ...

Buna ziua!
Am o hotărâre civilă, in urma unui accident rutier in care am fost vinovata, prin care sunt obligată sa plătesc partii vătămate o suma de bani, reprezentând cheltuieli de judecată, și o suma de bani, reprezentând despăgubiri materiale. In hotărâre se menționează ca asiguratorul meu ma despăgubește doar pentru cheltuielile materiale datorate reclamantului, nu și pentru cheltuielile de judecată. Exista vreun demers pe care as putea sa îl fac pentru a-mi recupera și cheltuielile de judecată de la asigurator?
Mulțumesc!
Asiguratorul este garantul soferului. Daca este o sentinta cu cale de atac, faceti apel!
~ Conținut șters la cerere ~