Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... casatoriti un tunisien
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

casatoriti un tunisien

Buna ziua!

As dori sa stiu ce fel de documente sunt necesare in 2021 pentru ca un cetatean tunisian se se casatoreasca in Romania cu o persoana cu cetatenie romana.
Oare ar fi problema la cununie daca ar veni cu visa de Franta? Si in acest caz se poate cere permisiunea de sedere dupa casatorie?

Va multumesc anticipat!
kamillaincze, utilizator
Poate venii cu viza de Franta, va casatoriti, apoi poate obtine permis de sedere, fara a mai pleca din Romania.