Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bună ziua, stau intr un bloc la țară, avem probleme ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bună ziua, stau intr un bloc la țară, avem probleme cu canalizare. ...

Bună ziua, stau intr un bloc la țară, avem probleme cu canalizare. E inundată teava care trece prin boxa unuia dintre vecini.
Nu ne da voie să o desfundam si din aceasta cauza se scurge apă în beci.
Cui trebuie sa ne adresăm să rezolvăm problema.
e boxa lui in acte sau s-a impartit subsolul la mica intelegere?

este obligat sa faciliteze accesul la cererea reprezentantilor asociatiei
Pentru analiza si eventual raspuns la obiect nu ati precizat statutul boxei
Legal,asociatia de proprietari detine autoritatea si competenta ,prin reprezentant legal,conform disp L nr 196/2018 sa dispuna masuri legale,astfel incat detinatorul boxei sa fie determinat sa permita accesul reprezentantului asociatiei de proprietari care sa execute remedierea deficientei din subsolul tehnic al imobilului de locuit in comun care reprezinta parte comuna

ynocentta a scris:

Pentru analiza si eventual raspuns la obiect nu ati precizat statutul boxei
Legal,asociatia de proprietari detine autoritatea si competenta ,prin reprezentant legal,conform disp L nr 196/2018 sa dispuna masuri legale,astfel incat detinatorul boxei sa fie determinat sa permita accesul reprezentantului asociatiei deb proprietari care sa execute remedierea deficientei din subsolul tehnic al imobilului de locuit in comun care reprezinta parte comuna

Nu avem asociație de locatari, boxa nu este trecuta in acte, le am luat noi Așa fiecare cum am dorit.