Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Ce acte/ autorizatii sunt necesare pentru a face ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Ce acte/ autorizatii sunt necesare pentru a face termoizolatia ...

Ce acte/ autorizatii sunt necesare pentru a face termoizolatia exterioara a unui apartament in bloc de 11 etaje ? Multumesc.
Nu se dau autorizații pentru un singur apartament.Cele deja izolate sunt făcute fără autorizație.
Partea exterioara a imobilului de locuit in comun reprezinta parte comuna de care raspunde exclusiv asociatia de proprietari
Conform disp L nr 196/2018 proprietarii nu au drept legal sa schimbe destinatia si aspectul partii comune de condominiu fara acordul vecinilor si al asociatiei de proprietari
Serviciul urbanism nu emite autorizzatii de constructii pentru modernizare si reabilitarea energetica partiala imobil de locuit in comun