Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general venituri din conventii
Discuție deschisă în Contabilitate în general

venituri din conventii

Buna,

Pt venituri din conventii se mai depune fisa fiscala 205?
Va multumesc

Pentru veniturile din conventii civile se depune Declaratia 205 - Declaraţie informativă privind impozitul reţinut pe veniturile cu regim de reţinere la sursă, pe beneficiari de venit.Formularul se completează de către plătitorii de venit care au obligaţia calculării, reţinerii şi virării impozitului pe veniturile cu regim de reţinere la sursă, cu excepţia veniturilor de natură salarială şi asimilate acestora.

Fisa fiscala este formularul 210 care se completează de către angajatori pentru fiecare persoană fizică care realizează venituri din salarii sau asimilate acestora.

[ link extern ]