Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, ati putea sa-mi spuneti cat ar fi salariul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, ati putea sa-mi spuneti cat ar fi salariul de baza ...

Buna ziua, ati putea sa-mi spuneti cat ar fi salariul de baza pentru inspector de specialitate cu studii superioare, debutant? ( mentionez ca am aproape 15 ani vechime pe cartea de munca, dar cu studii medii; are vreo importanta aceasta vechime pt calculatea salariului?). Multumesc mult
Angajarea se face in sectorul bugetar sau privat ?

Daca este in sectorul bugetar, unde ?
In sectorul bugetar. M-ar interesa pt DGASPC Bucuresti (inspector de specialitate debutant) si pt Agentia Nationala a Medicamentului (referent de specialitate debutant). Multumesc
Iulicabombonica, utilizator
Vedeti Anexa nr. VII din Legea 153/2017
Reglementări specifice personalului din autoritățile și instituțiile publice finanțate integral din venituri proprii, aflate în subordinea, sub autoritatea, în coordonarea Guvernului, ministerelor și a celorlalte organe de specialitate ale administrației publice centrale și locale, din cele aflate în coordonarea prim-ministrului, precum și din cele aflate sub controlul Parlamentului
[ link extern ]
Cornel Vasile, Consilier juridic
Multumesc mult