avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 665 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, ati putea sa-mi spuneti cat ar fi salariul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, ati putea sa-mi spuneti cat ar fi salariul de baza ...

Buna ziua, ati putea sa-mi spuneti cat ar fi salariul de baza pentru inspector de specialitate cu studii superioare, debutant? ( mentionez ca am aproape 15 ani vechime pe cartea de munca, dar cu studii medii; are vreo importanta aceasta vechime pt calculatea salariului?). Multumesc mult
Cel mai recent răspuns: Iulicabombonica , utilizator 16:54, 3 Iulie 2021
Angajarea se face in sectorul bugetar sau privat ?

Daca este in sectorul bugetar, unde ?
In sectorul bugetar. M-ar interesa pt DGASPC Bucuresti (inspector de specialitate debutant) si pt Agentia Nationala a Medicamentului (referent de specialitate debutant). Multumesc
Ultima modificare: Joi, 1 Iulie 2021
Iulicabombonica, utilizator
Vedeti Anexa nr. VII din Legea 153/2017
Reglementări specifice personalului din autoritățile și instituțiile publice finanțate integral din venituri proprii, aflate în subordinea, sub autoritatea, în coordonarea Guvernului, ministerelor și a celorlalte organe de specialitate ale administrației publice centrale și locale, din cele aflate în coordonarea prim-ministrului, precum și din cele aflate sub controlul Parlamentului
[ link extern ]
Ultima modificare: Joi, 1 Iulie 2021
Cornel Vasile, Consilier juridic
Multumesc mult

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Încadrare Vic07 Vic07 Bibliotecarii de la primărie trebuiau , conform legii 153/2017,sa fie încadrați că ceilalți funcționari publici? (vezi toată discuția)
Salarizare bugetari elizbeth elizbeth Buna ziua, Se majoreaza salariile de la 1 iunie pt bugetari? Lucrez la o unitate bugetara cu autofinantare. Multumesc frumos si va doresc numai bine. (vezi toată discuția)
Salarii institutii publice cu autofinantare Mari_Burli_Gl Mari_Burli_Gl la institutiile publice finantate din venituri proprii se aplica OUG nr 19 din 2012 (vezi toată discuția)