Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Deschidere afterschool in propria casa.
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Deschidere afterschool in propria casa.

Ce pasi trebuie sa urmez pentru a-mi deschide un afterschool in propria casa.
george-neagu, moderator
Mai intai trebuie organizata una din formele juridice prevazute de lege (societate comerciala sau organizatie non-profit)

Codurile CAEN necesare pentru infiintarea unui afterschool sunt:
8891 - Activitati de ingrijire zilnica pentru copii
5610 - Restaurante (avand in vedere servirea mancarii)
5590 - Alte servicii de cazare (in caz ca doriti sa includeti somnul in programul de after-school)
8559 - Alte forme de invatamant
8552 - Invatamant in domeniul cultural

Detalii pentru autorizatii
[ link extern ] /
Cornel Vasile, Consilier juridic
multumesc.
despre ce autorizatii vorbim in acest caz?