Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... A.N.P.C . Stie exact cineva in subordinea si ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

A.N.P.C . Stie exact cineva in subordinea si coordonarea cui ...

Buna ziua ,
Stie exact cineva in subordinea si coordonarea cui se afla azi ( iulie 2021 ) A.N.P.C ? Daca da ,cum pot fi contactati acestia ?
Multumesc ,
Autoritatea Națională pentru Protecția Consumatorilor este instituție publică și funcționează ca organ de specialitate al administrației publice centrale, cu personalitate juridică, în subordinea Guvernului și în coordonarea ministrului economiei, comerțului și mediului de afaceri.
Multumesc . Nu s-a aprobat trecerea la Parlament ? Intreb deoarece nu stiu cui sa ma adresez ca sa depun plangere contra ANPC !
Nu este inca in subrdinea Parlamentului.

Reiau: este în subordinea Guvernului și în coordonarea ministrului economiei, comerțului și mediului de afaceri.
Cornel Vasile, Consilier juridic