Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Am depus o proba video la un dosar penal in care sunt ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Am depus o proba video la un dosar penal in care sunt partea ...

Am depus o proba video la un dosar penal in care sunt partea vatamata, pe un suport optic (USB) iar procurorul de caz a clasat cauza intrucat politistul care s-a ocupat de caz a afirmat ca pe USB se aflau alte materiale video decat cele pe care am sustinut ca le administrez ca probe.

Banuiala mea este ca au fost sterse probele video si au fost reactivate fisiere video sterse anterior.

In orice caz, nu avea politistul obligatia sa imi atraga atentia ca nu am depus ceea ce pretindeam ca depun? Nu avea obligatia sa vizioneze probele de fata cu mine, cand le-am depus? Dar sa faca proces verbal de primire a probelor?
Au principiul aflării adevărului.
Eu am bulversat justitia ani de zile cu acest principiu.
Cine știe sa îl.foloseasca domina în justitie.
Exista tehnici deosebite folosite de cativa avocati dar justitiabilii nu pot folosi astfel.de tehnici pentru ca nu au cum.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat