Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA Foi de parcurs
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

Foi de parcurs

Va rog frumos sa-mi comunicati daca stiti care este modelul actual de foi de parcurs pe care-l solicita Ministerul de Finante, ca o firma sa-l intocmeasca, deoarece am gasit multe variante si am control fiscal in acest moment pe firma si nu stiu care este modelul necesar sa fie prezentat si este cam ciudat sa-i intreb cum ar trebui sa arate acest document. :)

Daca aveti cumva vre-o varianta in format electronic as aprecia daca mi-o puteti transmite la adresa de mail ionut_o@yahoo.com

va multumesc anticipat
Nu cred ca este un model anume de foi de parcurs.Se pot cumpara tipizate de la o librarie sau de la tipografie...
Pentru o munca mai usoara va puteti face un cont(abonament anual) la o bursa de transport,iar in functie de foile de parcurs tipizate completate de soferi,introduce-ti datele online pe contul facut,si automat se genereaza FAZ-ul,il imprimati si il puneti la dosar....Eu asa procedam...si toate datele erau stocate,fara sa se piarda...
Asa puteti afla si consumul masinii la fiecare deplasare...
aveti un model aici

www.avocatnet.ro/content/con...