Forum Discuţii juridice Executare silită Buna seara, astazi mi a fost facuta poprire pe toata ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna seara, astazi mi a fost facuta poprire pe toata suma de ...

Buna seara, astazi mi a fost facuta poprire pe toata suma de 1700lei.desieu am facut plata catre creditor ieri.
Este legal sa ia toata suma sisa ma lasae fara nici un ban pe card?
Pot sa cer facturi care sa dovedeasca taxele si onorariu de 500 lei?
Va multumesc
Banuiesc ca taxele si onorariu de la executor, nu? Puteti sa solicitati documente justificative, dar nu va ajuta prea mult. Daca mai sunteti in termen, puteti formula contestatie la executare, desi nu se intelege exact ce ati platit, daca mai aveti de plata, etc.
Mai am de plata doar cei 500 lei pt executor

Company Advising a scris:

Banuiesc ca taxele si onorariu de la executor, nu? Puteti sa solicitati documente justificative, dar nu va ajuta prea mult. Daca mai sunteti in termen, puteti formula contestatie la executare, desi nu se intelege exact ce ati platit, daca mai aveti de plata, etc.

Solicitati restituirea sumelor daca ati platit catre creditor. Puteti pune in vedere executorului sa reduca onorariul de 500 lei. Daca refuza, va trebui sa solicitati intoarcerea executarii silite pentru recuperarea diferentei.