Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amenda Neplata ROVINIETA. Buna. Am uitat cand trebuie ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amenda Neplata ROVINIETA. Buna. Am uitat cand trebuie sa platesc ...

Amenda Neplata ROVINIETA. Buna. Am uitat cand trebuie sa platesc Rovinieta deoarece o platesc anual si nu am mai stiut cand expira. Astazi data de 13.07.2021 am primit de la posta plicul cu procesul verbal de constatare a contraventiei care sa petrecut in data de 23.02.2021. acum itrebarea mea este ; daca sa prescris fapta deoarece a venit peste termenul de 4 luni prevazut de lege. daca ma puteti ajuta in aceasta privinta. Multumesc !!
micro40, utilizator
23.06.2021 si 23.08.2021