avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 585 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Amenda Neplata ROVINIETA. Buna. Am uitat cand trebuie ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Amenda Neplata ROVINIETA. Buna. Am uitat cand trebuie sa platesc ...

Amenda Neplata ROVINIETA. Buna. Am uitat cand trebuie sa platesc Rovinieta deoarece o platesc anual si nu am mai stiut cand expira. Astazi data de 13.07.2021 am primit de la posta plicul cu procesul verbal de constatare a contraventiei care sa petrecut in data de 23.02.2021. acum itrebarea mea este ; daca sa prescris fapta deoarece a venit peste termenul de 4 luni prevazut de lege. daca ma puteti ajuta in aceasta privinta. Multumesc !!
Ultima modificare: Marți, 13 Iulie 2021
micro40, utilizator
Cel mai recent răspuns: anatiti , utilizator 08:54, 19 Iulie 2021
23.06.2021 si 23.08.2021

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua. astăzi am observat ca am uitat sa plătesc rovinieta ... dany2605 dany2605 Bună ziua. Astăzi am observat ca am uitat sa plătesc rovinieta din Martie 2022... Nu mi a venit nici o amenda acasa Am citit ca dacă nu primesc nimic ... (vezi toată discuția)
Lipsa rovinietei cipam cipam buna ziua, spuneti -mi va rog cum se aplica amenzile pentru lipsa rovinietei.daca trec intr o zi prin 3 camere vor veni 3 amenzi sou una singura?eu am circulat ... (vezi toată discuția)