Forum Discuţii juridice Executare silită Buna! Pentru inaintarea unei cereri de executare ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna! Pentru inaintarea unei cereri de executare silita catre ...

Buna!
Pentru inaintarea unei cereri de executare silita catre un executor judecatoresc, refuzul de la banca a unui CEC girat este titlu executoriu sau se are in vedere altceva prin titlu executoriu?
Fila CEC reprezinta un instrument de plata, care poate fi titlu executoriu, conform art. 640 CPC. In concluzie, daca fila CEC este refuzata la plata, va puteti adresa unui executor judecatoresc cu o cerere, urmand ca acesta sa solicite incuviintarea executarii silite.
Company Advising, utilizator