Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua! Suntem 3 frati,parintii sunt in viata ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua! Suntem 3 frati,parintii sunt in viata amindoi.Ei doresc ...

Buna ziua! Suntem 3 frati,parintii sunt in viata amindoi.Ei doresc sa imi lase casa si o suprafata de teren! Ce act trebuie sa faca pt. a nu fi atacat in instanta. de catre frati(Doresc sa fie stipulat in contract si obligatia mea de ai intretine! Multumesc frumos astept un raspuns din partea dv.
O donație cu sarcini sau un contract de întreținere ar fi potrivite în cazul dvs. S-ar preta și un contract de rentă viageră.