Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... acte aditionale la toate CIM iulie 2021 Buna ziua, s-a ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

acte aditionale la toate CIM iulie 2021 Buna ziua, s-a modificat ...

acte aditionale la toate CIM iulie 2021
Buna ziua,

s-a modificat modelul cadru al contractului individual de munca conform Ordin MMPS 585/2021 . Trebuie sa inchei acte aditionale la toate contractele de munca existente...sau din iulie incolo trebuie adaptate cim la modelul nou?

multumesc
ionela11, utilizator
Actele aditionale trebuie întomite şi pentru persoanele care au peste 35 de ani? Cum va proceda angajatul cu aderarea la acest fond privat de pensii?
Nu se dau mai multe detalii in actul normativ ...
Am avut control de la ITM , si se specifica , clar, in raport , ca: angajatorul nu are salariati incadrati cu varsta sub 35 de ani, in aceasta situatie se dispune masura obligatorie sa se utilizeze model de contract nou cf ordin 585/2021