avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 666 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... acte aditionale la toate CIM iulie 2021 Buna ziua, s-a ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

acte aditionale la toate CIM iulie 2021 Buna ziua, s-a modificat ...

acte aditionale la toate CIM iulie 2021
Buna ziua,

s-a modificat modelul cadru al contractului individual de munca conform Ordin MMPS 585/2021 . Trebuie sa inchei acte aditionale la toate contractele de munca existente...sau din iulie incolo trebuie adaptate cim la modelul nou?

multumesc
Ultima modificare: Miercuri, 21 Iulie 2021
ionela11, utilizator
Cel mai recent răspuns: chiperoasa , utilizator 11:40, 22 Septembrie 2021
Actele aditionale trebuie întomite şi pentru persoanele care au peste 35 de ani? Cum va proceda angajatul cu aderarea la acest fond privat de pensii?
Nu se dau mai multe detalii in actul normativ ...
Am avut control de la ITM , si se specifica , clar, in raport , ca: angajatorul nu are salariati incadrati cu varsta sub 35 de ani, in aceasta situatie se dispune masura obligatorie sa se utilizeze model de contract nou cf ordin 585/2021

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum trebuie implementat ordinul 585/2021 referitor la cim? trebuie ... Constantin Brancoveanu Constantin Brancoveanu Cum trebuie implementat Ordinul 585/2021 referitor la CIM? Trebuie incheiate acte aditionale la CIM-urile in derulare? Referitor la lit F. din Ordin, trebuie ... (vezi toată discuția)
Modificare cim - model cadru AndradaCristu AndradaCristu Buna ziua, Referitor la modificarile aparute la modelul cadaru a CIM, a. Art. F - atributiile postului b. art M, lit. c1 - obligatia angajatorului de a ... (vezi toată discuția)
Carte de munca? sebisibiu sebisibiu Tocmai mi-am deschis un PFA. Nu am lucrat niciodata deci nu am inca carte de munca. Unde trebuie sa imi fac? Ce acte sunt necesare? Multumesc. (vezi toată discuția)