Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ..as vrea si eu sa stiu daca se pot calcula ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ..as vrea si eu sa stiu daca se pot calcula tichetele de ...

Buna ..as vrea si eu sa stiu daca se pot calcula tichetele de masa ca fiind parte din salariul minim pe economie !?
Conform hotararii de guvern din 13.01.2021:
" Începând cu data intrării în vigoare a prezentei hotărâri, salariul de bază minim brut pe țară garantat în plată, prevăzut la art. 164 alin. (1) din Legea nr. 53/2003 - Codul muncii, republicată, cu modificările și completările ulterioare, se stabilește în bani, fără a include sporuri și alte adaosuri, la suma de 2.300 lei lunar"
Tichetele de masa nu fac parte din salariul minim pe economie .
multumesc mult