Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Transferul de bani intre conturile bancare ale sotilor
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Transferul de bani intre conturile bancare ale sotilor

As dori sa stiu daca statul roman interpreteaza aceste transferuri ca o forma de venit pe care se asteapta sa o impoziteze. De exemplu, daca in fiecare luna o suma de bani este transferata din contul sotiei in cel al sotului. Conturile sunt la banci diferite, daca este relevant. Si este vorba, evident, de sume deja impozitate.
Nu se poate impozita o astfel.de suma de bani.
Multumesc pentru raspuns.