Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua, Am o intrebare pentru a deveni executor ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua, Am o intrebare pentru a deveni executor judecatoresc ...

Buna ziua,
Am o intrebare pentru a deveni executor judecatoresc dupa ce ai trecut de examen. Trebuie sa iti gasesti tu un executor care sa te ieie sub aripa pt a putea ajunge sa profesezi? Sau te trimite camera executorilor la cineva si acel cineva te ajuta?
Multumesc
V-ati hotarat, pana la urma? vreti sa va faceti notar sau executor? eu v-as propune ingineria: ziceti ca sunteti bun la matematica, iar ingineria e mai putin reglementata.
adriandimitriu, utilizator

adriandimitriu a scris:

V-ati hotarat, pana la urma? vreti sa va faceti notar sau executor? eu v-as propune ingineria: ziceti ca sunteti bun la matematica, iar ingineria e mai putin reglementata.

Is bun la memorat nu is asa de bun la gasit solutii de aia caut ceva care sa imi ofere un venit frumos sa imi permita sa merg oricand am nevoie in concediu. Notar prea mare saltul prea multe relati trebuie pt asa ceva.

Avocat nu pot ca am rude in sistem care insa nu o sa ma ajute. Asa ca m-am gandit la executor chiar daca inseamna de multe ori un foarte mare risc cand scoti oamenii din fosta lor casa ca nu si-au mai platit datoriile la banca etc.

Deci iau examenul am mare incredere in propriile forte ca voi putea sa il iau cu o nota mare insa cum fac daca imi trebuie o hartie de practica se poate sa imi ceara bani sa nu imi arete ceva important si sa nu pot sa devin exector eu asa ma gandesc trebuie sa previn aceste obstacole si probleme.
Cred ca mai e mult pana departe, rezolvați admiterea,apoi licența,, apoi examenul de intrare în profesie etc.Pe perioada facultății o sa aveti timp sa va lămuriți,posibil sa apara noi optiuni,anumite materii să vă placă altele nu..