Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Buna Ziua!Am fost parte vatamata intr-un accident ...
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Buna Ziua!Am fost parte vatamata intr-un accident rutier,fara ...

Buna Ziua!Am fost parte vatamata intr-un accident rutier,fara vreo vina,fiind si accident de munca ,Masina a fost catalogata cu dauna totala,la licitatie mi s-a oferit un pret simbolic de 51 euro,am refuzat oferta,asiguratorul a stabilit ca pretul despagubirii sa fie 710 euro din care se scad cei 51 euro obtinuti la licitatie mi-au trimis o cerere de despagubire prin care sa fiu de acord cu suma data si sa nu mai am nici o pretentie nici de la vinovat ,nici de la asgurator,sunt parte vatamata cu fractura de bazin si fractura de sold,pina acum totalizez peste 60 de zile de ingrijiri medicale.In situatia data am luat epava de la sevice si am adus-o acasa cu incuviintarea inspectorului de daune.Pot radia masina de la primarie,politie in situatia de fata?Nu am acceptat nici o oferta de despagubire de la firma de asigurari .Multumesc mult!
cacenschivio_GL;, utilizator
Însănătoșire grabnică!
Cele două despăgubiri se obțin separat ( daună pt. auto și daună pt. vătămarea suferită ), în două dosare de daune. Pentru mai multe sfaturi gratuite nu ezitați să ne contactați.

Alături de dumneavoastră,
Asociația Victimelor Fără Vină

~ Conținut șters la cerere ~
Multumesc mult!