Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Salut, mi-a fost reținut permisul în olanda pentru ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Salut, mi-a fost reținut permisul în olanda pentru depășirea ...

Salut, mi-a fost reținut permisul în olanda pentru depășirea limitei de viteza (207km/h limita find de 120km/h) care pot fi consecințele ?
Mulțumesc anticipat
Alea care sunt scrise in codul rutier din Netherlands.
Salut , legea nu prevede o asemenea viteza toți participanții la trafic care depășesc 40km/h ajung sa fie judecăți în instanta

latka a scris:

Alea care sunt scrise in codul rutier din Netherlands.

Limita maxima de viteza pe autostrada in Netherlands a fost modificata anul trecut la 100 km/h, iar pina la 39 km/h depasire e cu amenda de vreo citeva sute de euro, probabil de la 40 km/h incolo ati comis o infractiune, drept pentru care veti fi judecat de Public Prosecution Service. Consultati un avocat de acolo pentru posibilele consecinte.