Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Am avut Darea in plata si banca m-a informat ca a ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Am avut Darea in plata si banca m-a informat ca a castigat. Avocata ...

Am avut Darea in plata si banca m-a informat ca a castigat. Avocata a spus ca stie ea banca, deci asa e. Am pierdut din cauza Impreviziunii.
In 2008, cand am facut imprumutul, cursul valutar CHF/leu era de 2.183. Cand am depus Notificarea pt Darea in plata, cursul era de 4.1797, adica cu 91.56% mai mare.
Intrebare: Daca procentul de impreviziune pe curs era de 52,6%, atunci eu de ce nu am intrat in Darea in plata?
La Credit Europe. Pt a cere o alta părere, aveți voie prin portal să-mi propuneți un avocat din București?

SM985 a scris:

Retransmiteti notificarea și cereti reechilibrarea contractului. Ar trebui să vă încadrați acum, după legea 52/2020.
Prima oară a fost respinsă deoarece nu exista aceasta lege.
Mai cereti și alta părere unui alt avocat...
Pe portal veti gasi mai multe detalii privind motivul respingerii... Dacă v-ați judecat cu credit Europe, sigur nu primarea este motivul...