Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Bună ziua.Lucrez in asistenta sociala. In august 2020 ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Bună ziua.Lucrez in asistenta sociala. In august 2020 am primit ...

Bună ziua.Lucrez in asistenta sociala. In august 2020 am primit stimulentul de risc in valoare de 1150 ron în baza oug 82 21 05 2020.Prin ordinul 665 din august 2021 vom primi pentru perioada stării de urgență un stimulent de risc in valoare de 2500 ron sau diferența de la 1150 la 2500.Vă mulțumesc frumos.
Bună ziua,

În Ordinul 665/2021 scrie că veți primi doar diferența:

Articolul 5
(1) Personalul prevăzut la art. 1 alin. (1) pentru care furnizorul de servicii sociale a efectuat plăți în temeiul Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 82/2020 pentru aprobarea acordării unui stimulent de risc pentru personalul centrelor rezidențiale de îngrijire și asistență a persoanelor vârstnice, centrelor rezidențiale pentru copii și adulți, cu și fără dizabilități, precum și pentru alte categorii vulnerabile, izolate preventiv la locul de muncă, pe perioada stării de urgență, respinsă prin Legea nr. 166/2020, va primi diferența până la suma de 2.500 lei.