Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Se poate considera anexa la casa din curte?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Se poate considera anexa la casa din curte?

1. Doresc să construiesc, la casa de la țară, o baie cu scurgerea în fosa septică din curte. Cred că baia va avea undeva la 2mX2m.
2. Doresc să adaug și o terasă de 5m lungime X 4m latime la casă. Ca anexă..
Este nevoie de autorizație de construcție sau le putem considera anexe?
Pentru a fi incadrată ca și anexă, baia sau terasa, ce act trebuie obținut și de unde?

Vă mulțumesc!
Aveti nevoie de proiect intocmit de firma autorizata. In baza proiectului solicitati autorizatie de ctie. de la primarie. Anexele de care vorbiti trebuie sa se regaseasca in cartea funciara.