Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna seara . Angajamentul de plata cu un furnizor de ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna seara . Angajamentul de plata cu un furnizor de utilitati ...

Buna seara . Angajamentul de plata cu un furnizor de utilitati stopeaza calculul penalitatilor ? Multumesc
angajamentul nu suspenda calculul penalitatilor......depinde de intelegerea facuta cu furnizorul
Sunt obligatii distincte ,angajamentul de plata si penalitatile ce se pot aplica unor sume cu titlu de restanta neachitate in termenul stabilit contractual
Angajamentul de plata nu exonereaza debitorul de la achitare penalitati
Multumesc