Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Cum se calculeaza contributia la repararea ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Cum se calculeaza contributia la repararea acoperisului unui ...

Cum se calculeaza contributia la repararea acoperisului unui bloc ? Se face in functie de suprafata fiecarui apartament ?
Da, in functie de cota indiviza.
Repartizare costuri reparatii parti comune imobil de locuit in comun se face functie de cota indiviza consemnata in documentul de achizitie bun imobil
participa toti proprietarii (atentie, nu si chiriasii!) si se repartizeaza dupa cota parte indiviza.
Dr.Virgil Dan Amza, Evaluator