Forum AvocatNet Italia Legislatia muncii si probleme ... Ce pot face in situatia in care am lucrat pentru o ...
Discuție deschisă în Legislatia muncii si probleme conexe

Ce pot face in situatia in care am lucrat pentru o cunostinta ...

Ce pot face in situatia in care am lucrat pentru o cunostinta 1 luna de zile si nu vrea sa imi dea banii? Tin sa precizez ca nu am avut contract de munca.Singurele dovezi sunt situatia incasarilor,video cu locatia unde am muncit si martori care pot atesta ca am lucrat acolo.In afara de mine mai este cineva care a imprumutat respectiva persoana cu o suma mare de bani si nici acela nu si a primit banii inapoi.
Puteti sesiza ITM-ul local sau actiona in instanta.
Am obtinut un angajament de plata in scris din partea respectivei persoane.in caz ca nu isi respecta termenul de plata,este deajuns aceasta declaratie scrisa? Sau trebuie autentificata la notar?

Cornel Vasile a scris:

Puteti sesiza ITM-ul local sau actiona in instanta.