Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Trebuie completată vreo declarație la ANAF?
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Trebuie completată vreo declarație la ANAF?

Daca vând de exemplu un telefon la mana a doua pe olx sau alta platforma online și primesc bani prin transfer bancar, trebuie platit impozit la stat, trebuie completată vreo declarație la ANAF? Cum se procedează?
george-neagu, moderator
Daca vindeti doar un telefon, nu trebuie sa va declarati venitul si sa platiti impozit pentru el. Altfel, se numeste activitate comerciala si se impoziteaza.