Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... In urma cu mai bine de o luna a avut loc un interviu ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

In urma cu mai bine de o luna a avut loc un interviu pentru postul ...

In urma cu mai bine de o luna a avut loc un interviu pentru postul de farmacist in cadrul SAJ Bihor (ambulanta).Rezultatul inca nu a fost publicat nicaieri si ridica mari semne de intrebare.
In cat timp de la data interviului cei de la Serviciul de Ambulanta (Bihor) trebuie sa informeze public cu referire la rezultatul interviului?
Comunicarea rezultatelor la fiecare probă a concursului se face prin specificarea punctajului final al fiecărui candidat şi a menţiunii «admis» sau «respins», prin afişare la sediul şi pe pagina de internet a autorităţii sau instituţiei publice organizatoare a concursului, după caz, în termen de maximum o zi lucrătoare de la data finalizării probei.
Multumesc frumos! Mi-ati putea indica si legea care impune acest lucru?
HG 286/2011 pentru aprobarea Regulamentului-cadru privind stabilirea principiilor generale de ocupare a unui post vacant sau temporar vacant corespunzător funcţiilor contractuale şi a criteriilor de promovare în grade sau trepte profesionale imediat superioar
[ link extern ]