avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 492 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general termen depunere bilant pt 31.12.2009
Discuție deschisă în Contabilitate în general

termen depunere bilant pt 31.12.2009

imi poate spune cineva care este termenul de depunere al bilantului pt 31.12.2009.ms
Cel mai recent răspuns: drecredit , utilizator 19:18, 11 Martie 2010
in termen de 150 zile de la incheierea exercitiului financiar
Termenele sunt:
- societăţile comerciale – 150 de zile de la încheierea exerciţiilor financiare;
- societăţile cooperatiste, asociaţiile fără scop patrimonial si celelalte persoane juridice – 120 de zile de la încheierea exerciţiilor financiare;
- societăţile care nu au avut activitate, de la infiintare si pana la 31.12.2009 trebuie sa depuna o declaraţie in acest sens in termen de 60 de zile de la încheierea exerciţiului financiar.
multumesc mult pt ajutor
iti recomand articolul asta. foarte vast in privinta asta - [ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Termen bilant rodia rodia S-a modificat termenul de depunere a bilantului pt.2009? Nu este de 150 zile de la incheierea ex.fin.(pt.un SRL).? Am auzit niste zvonuri cum ca s-ar fi ... (vezi toată discuția)
Depunere bilant contabil magnolia1969 magnolia1969 Va rog sa-mi raspundeti cat de urgent puteti: unde depun institutele nationale de cercetare - dezvoltare bilantul pe 2009? care este reglementarea ... (vezi toată discuția)
Depunere bilant la 31.12.2009 doinaionescu doinaionescu unde se depune bilantul la 31.12.2009, direct Oficiul reg comertului, sau si Ad financiara de sector (vezi toată discuția)