Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general termen depunere bilant pt 31.12.2009
Discuție deschisă în Contabilitate în general

termen depunere bilant pt 31.12.2009

imi poate spune cineva care este termenul de depunere al bilantului pt 31.12.2009.ms
in termen de 150 zile de la incheierea exercitiului financiar
Termenele sunt:
- societăţile comerciale – 150 de zile de la încheierea exerciţiilor financiare;
- societăţile cooperatiste, asociaţiile fără scop patrimonial si celelalte persoane juridice – 120 de zile de la încheierea exerciţiilor financiare;
- societăţile care nu au avut activitate, de la infiintare si pana la 31.12.2009 trebuie sa depuna o declaraţie in acest sens in termen de 60 de zile de la încheierea exerciţiului financiar.
multumesc mult pt ajutor
iti recomand articolul asta. foarte vast in privinta asta - [ link extern ]