Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Zilele de concediu de odihna neefectuate in anul ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Zilele de concediu de odihna neefectuate in anul curent

Zilele de concediu de odihna ne efectuate in anul curent se pot lua intr-o perioada de 18 luni incepand cu anul urmator celui in care s-a nascut dreptul la concediul de odihna anual.
Ce se intampla insa cu concediile mai vechi ne efectuate? Sa zicem in urma cu 3 sau 4 ani? Stiu ca este posibila compensarea in bani doar la plecarea salariatului dar daca, de ex, un angajat nu isi ia concediu timp de 3 ani, la plecarea sa, compania trebuie sa-i plateasca toate zilele de concediu restant sau exista o limita de un an sau doi?
La plecarea sa, compania trebuie sa-i plateasca toate zilele de concediu restant .
Multumesc