Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna seara, Pot obtine continutul unei convorbiri ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna seara, Pot obtine continutul unei convorbiri telefonice ...

Buna seara,
Pot obtine continutul unei convorbiri telefonice daca aceasta a avut loc intre mine si un angajat al unui operator de telefonie mobila, altul decit cel unde am eu abonament? Practic este vorba despre o conversatie inaintea careia am fost atentionat ca POATE fi inregistrata.
in instanta daca justificati un interes.
Multumesc pentru raspuns. Am inteles din alte discutii ca, o convorbire intre doua persoane private oarecare nu poate fi inregistrata decit cu mandat judecatoresc. Aici, fiind vorba despre o discutie cu un operator al unei retele de telefonie mobila se schimba datele problemei? Nu am avut niciodata de a face cu avocati si nu stapinesc termenii...ptr a intenta un proces unui operator de telefonie mobila imi inchipui ca trebuie sa caut un avocat/casa de avocatura care sa aiba experienta intr-un astfel de caz? Imi poate recomanda cineva un avocat/casa de avocatura care sa ma poata ajuta intr-un astfel de caz in Constanta?

gi-jane2 a scris:

in instanta daca justificati un interes.

recomandari poate primiti le privat, pe forum nu se fac recomandari.
inregistrarile s-au facut cu acordul dvs, deci nu era necesar mandat.
convorbirea sper sa nu fie singura dovada pt cauza dvs, oricare ar fi.