avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 595 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Bună ziua Am și eu o problema Iubita mea a făcut 18 ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Bună ziua Am și eu o problema Iubita mea a făcut 18 ani de ...

Bună ziua
Am și eu o problema
Iubita mea a făcut 18 ani de 4z zile și vrea sa se mute la mine, eu am 24
Totul e ok între noi dar părinții ei nu sunt de acord cu relația noastră și când au aflat ca vrea sa plece au bătut o pana a leșinat,
Zicea ca ma vor da la politie ca înainte sa facă ea 18 ani am întreținut relatii sexuale cu ea, bine înțeles cu acordul ei
Oare în caz de ceva, ma poate trage prin tribunale sau sa ajung la pârnaie, sau chiar sa fuga de acasă și gata
Am nevoie de un sfat și va rog sa ma ajutați
Cel mai recent răspuns: Ionut.ion , utilizator 08:26, 20 Septembrie 2021
Buna ziua,
Prietena dvs. poate face ce doreste, fiind majora*.
Mergeti impreuna la politie sa faca plangere penala pentru agresiune.
Apoi mergeti la IML ( medicina legala) sa scoata un certificat medico-legal cu numarul de zile de ingrijire necesare ce il duceti la politie.

Poate pleca de acasa sa va mutati impreuna, parintii ei nu au ce ii face.
Si nici dvs., chiar daca ati avut relatii sexuale inainte de a implini 18 ani.
Ultima modificare: Luni, 20 Septembrie 2021
Ionut.ion, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Relatii sexuale intre o minora de 14 ani si un major de 18 Roxanaale Roxanaale Buna, am 14 ani si am am intretinut relatii sexuale cu iubitul meu de 18 ani, am decis sa fug de acasa la el deoarece sunt insarcinata cu el, mama iubitului ... (vezi toată discuția)
Intretinere sexuala minora 14 ani cu un major de 18 ani Roxanaale Roxanaale Buna, am 14 ani si am am intretinut relatii sexuale cu iubitul meu de 18 ani, am decis sa fug de acasa la el deoarece sunt insarcinata cu el, mama iubitului ... (vezi toată discuția)
Iubita mea doreste sa plece de acasa alexcristea21 alexcristea21 Buna ziua Iubita mea doreste sa pleace de acasa , parinti ei nu sunt de acord cu aceasta relatie , i-au luat telefonul , au batut-o , au amentintat-o ca o ... (vezi toată discuția)