Forum Discuţii juridice Executare silită Chirias rau platnic
Discuție deschisă în Executare silită

Chirias rau platnic

Am un contract de inchiriere a unui spatiu comercial, inregistrat la ANAF iar chiriasul este cu 3luni restanta la plata chiriei si nu vrea sa semneze notificarea de plata(trimisa prin posta cu confirmare de primire)
Care este pasul urmator pentru recuperarea prejudiciului si eliberarea imobilului? Ma adresez unui executor judecatoresc?
wuiki, utilizator
Actiune in instanta
Puteti vorbi cu un executor pentru recuperarea chiriei restante, dar faceti si procedura de evacuare. Trimiteti orice notificare prin executor (va face un proces-verbal ca se refuza primirea).