Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Incasare dividende SRL
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Incasare dividende SRL

Buna ziua,

Am un SRL fara angajati si neplatitor de TVA cu venituri exclusiv in EUR.
As dori sa stiu daca pot incasa dividendele in EUR, daca legea imi permite acest lucru.
Daca da, cum calculez suma ce o pot incasa tinand cont ca actele contabile, bilantul este incheiat in RON?

Multumesc,

Tyru
Tyru, utilizator
Nu. Doar in lei.