Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Am avut o interventie chirurgicala de hernie de disc ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Am avut o interventie chirurgicala de hernie de disc si mi s-a ...

Am avut o interventie chirurgicala de hernie de disc si mi s-a dat concediu medical pt cod 01 iar codul de boala 651 atat pe perioada spitalizarii cat si pe perioada de recuperare. Este corect? Fiind interventie chirurgicala nu era corect sa fie trecut codul de urgenta medico chirurgicala? Mulțumesc
Operatia a intrat in categoria urgentelor?
M-am operat la un spital privat. Din punct de vedere medical se impunea operatia pt ca aparuse o pareza la picior si chiar a fost 3 luni amanata ca urmare a unor complicații ce tin de boala oncologica de care sufar.
Conina, utilizator
Pentru un rsapuns concludent, ar fi bine sa intrebati si la Casa de Asigurari de Sanatate sau la Colegiul Medicilor.