avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 788 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua! Din greseala am inregistrat un salariat in ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua! Din greseala am inregistrat un salariat in revisal ...

Buna ziua! Din greseala am inregistrat un salariat in revisal pe al angajator? Cum pot corecta? Care sunt pasii de urmat? Nu am apucat sa transmit fisierul la ITM. Va multumesc!
Ultima modificare: Vineri, 8 Octombrie 2021
Bajinaru Ramona, utilizator
Cel mai recent răspuns: Bajinaru Ramona , utilizator 16:25, 8 Octombrie 2021
1. Incetati c.i.m. cu data incepetii activitatii .
Temei incetare: alt temei
Explicatie: inregistrare eronata c.i.m.

2. Radiere c.i.m.

3. Radiere salariat
Multumesc!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Anulare contract revisal neprezentare salariat miruna82 miruna82 Buna ziua, Ma confrunt cu urmatoarea problema.. in data de 4 iulie am raportat in Revisal un contract nou de munca cu data de incepere 8 iulie. Am convenit cu ... (vezi toată discuția)
Radiere salariat din revisal anadaniela65 anadaniela65 Am radiat contractul unui salariat.In momentul in care vreau sa radiez si salariatul imi cere sa confirm actul de identitate.(la inregistrare salariat nu am ... (vezi toată discuția)
modificare / corectie revisal ??? sadaka sadaka va rog sa ma sfatuiti, este corect sa fac modificari in revisal daca gasesc in el nereguli in declararea activitati unui salariat. expl: am un salariat care ... (vezi toată discuția)