Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Acreditare hipnoterapie
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Acreditare hipnoterapie

Buna ziua,

Ma numesc Mihai Nistor si locuiesc in prezent in Anglia. Detin o diploma de Psiholog si sunt calificat ca si Professional Hypnotherapist (Cert.Hyp CS) acreditat de National Hypnotherapy Society si membru al National Hypnotherapy Society’s Accredited Register, in Anglia. As dori sa intreb daca am dreptul de a profesa si in Romania, considerand schimbarile dupe Brexit.
Detin dubla cetatenie.
Multumesc.
Gasiti informatii utile aici: [ link extern ]
Daca detineti dubla cetatenie, nu vad de ce nu ati putea profesa in Romania in conditiile in care va deschideti cabinet inregistrat la Registrul comertului ca firma, platiti taxe si impozite la ANAF, detineti avizul de la Asociatia psihologilor din Romania.
Trebuie sa va inscrieti in Registrul national al psihologilor [ link extern ]
POPA GHEORGHE, Specialist in domeniul Securitatii si Sanatatii in Munca
Va multumesc pentru raspuns.
Am sa ma inscriu la asociatia, dupa sfatul dvs.
Evident doresc sa contribui la toate cerintele in cadru legal.