Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Supraimpozitare imobile cu 500% dacă au urme de ...
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Supraimpozitare imobile cu 500% dacă au urme de degradare.

Buna! La Oradea consiliul local a aprobat o lege prin care imobilele aflate in zona industrială vor fi supraimpozitate cu 500 % dacă au urme de degradare. Se poate impune plata impozitului crescut cu 500% unei societăți care se afla in reorganizare? Va Multumesc!
george-neagu, moderator
Daca HCL nu face distincitie , atunci si societatea aflata in reoganizare va plati acel impozit in cuantumul stabilit prin hotarare.