Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... extra-intravilan
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

extra-intravilan

am cumparat un imobil compus din teren si o constructie cu destinatie industriala, in 1999. la aceea data in fisa imobilului acesta figura ca extravilan.
Acum ,in 2010 in extrasul CF acest imobil figureaza ca teren arabil cu constructii aferente a caror destinatie este una industriala.Nu este specificat daca este intravilan sau extravilan.
Primaria localitatii in care se afla imobilul mi-a comunicat ca in 2002 acel teren a fost trecut in intravilan cu avizul Consiliului Judetean si mai apoi printr-o hotarare a CL.
Cunosc ca PUG localitatii nu este vizat de ANCPI si nu s-a intocmit nici PUZ sau PUD si nici eu nu am solicitat ca acest teren sa fie trecut in intravilan.
Care este situatia juridica de fapt a acelui teren?Poate fi trecut in intravilan fara ca eu sa fiu intrebat ?
E suficient avizul consiliului judetean si HCL pentru a fi trecut in intravilan?
Da .Terenul poate fi inclus in intravilanul localitatii , prin PUG aprobat prin HCL .
v-a spus corect primarul.terenul dvs acum e intravilan.