Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. Avem un apartament pe numele bunicii din ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. Avem un apartament pe numele bunicii din partea tatalui. ...

Buna ziua. Avem un apartament pe numele bunicii din partea tatalui. Ambii, atat bunica cat si tata sunt decedati de multi ani (20). In contract nu figureaza nici tata, nici mama. Mostenitori am ramas doar noi, cei 4 copii ( majori) si mama. Intampinam diverse probleme deoarece contractul nu e pe numele mamei ( schimbare buletin, contracte utilitati). Am vrea sa rezolvam aceasta problema si sa trecem apartamentul pe numele mamei. Cum trebuie procedat? Trebuie facuta dezbatere si se imparte intre ea si noi?Si dupa ce moare mama iar se face dezbatere? Cum ma sfatuiti sa fac? Cum e mai convenabil? Multumesc anticipat.
Buna seara. O luati in ordinea deceselor. Trebuie dezbatuta succesiunea dupa bunica, tata...Mergeti la notar sa va spuna exact ce aveti de facut.