Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Parc joacă copiii ăn fața casei meleBună ziua,în ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Parc joacă copiii ăn fața casei meleBună ziua,în fața casei mele se face parc de joacă pt copiii, ...

Bună ziua,în fața casei mele se face parc de joacă pt copiii, pe aprox.200 mp,am fost în audiență la primar,după 1 lună și câteva zile am fost primită,a spus că este terenul primăriei și face ce vrea,adică parcul este între 2 garduri de case , din gardul meu în cel al vecinei,opturează căile de acces iar la 3 m de parc sunt pubelele cu gunoi.Ce putem face?unde ne găsim dreptatea , înafară de instanță acolo poate dura 10 procesul.Mulțumesc
In primul rand un proces nu durează 10 ani,în al doilea rând un.litigiu poate să fie singura solutie în anumite cazuri.Strangeti mai multe semnături si de la alte persoane nemulțumite,discutați cu consilierii locali care teoretic va reprezinta,faceti un memoriunin scris în care prezentati argumente etc.