Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna ziua. Vreau si eu eu sa stiu,in codul penal ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna ziua. Vreau si eu eu sa stiu,in codul penal varianta corecta ...

Buna ziua. Vreau si eu eu sa stiu,in codul penal varianta corecta a articolului 218 alineat 3 litera C care este varianta actualizată ,- victima nu a împlinit 16 ani sau Victima este minoră? Multumesc!
CODUL PENAL - actualizat 27.08.2021
[ link extern ]
Poate sa aiba si 17 ani si 11 luni. Se incadreaza.
Dar de ce pe site-ul Legea5 in care plătesc scrie ca victima nu a împlinit 16 ani?
Deja este vorba despre o relatie contractuala intre dvs si o alta persoana,
relatie asupra careia nu putem sa ne dam cu parerea, pt ca ...nu putem!!