Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Reînmatriculare mașina în România la schimbarea ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Reînmatriculare mașina în România la schimbarea reședinței

Bună ziua. Începând cu anul viitor doresc să mă mut din Germania in Romania pe termen lung. Dețin un autoturism privat înregistrat pe numele meu în Germania. Din câte știu, dacă petrec mai mult de 6 luni într-o altă țară, trebuie sa îmi reînregistrez mașina în țara respectivă. Întrebarea mea este: ce trebuie sa fac pentru a îmi reînmatricula mașina din Germania in Romania. Menționez că nu se schimbă proprietarul (rămân tot eu), doar țara de reședință a proprietarului.
Buna ziua,
Poate va ajuta info. de mai jos
[ link extern ]

Sau aveti un numar de contact...